• بچه های باران در مشهد مقدس گل کاشتند واین 19 نفر بچههای معلول جسمی حرکتی در اقدامی بینظیر ودر یک نیمروز توانستند قله هزار پله رودخان را بدون کمک فتح کنند. وحکم رکوردداری دریافت کردند.
  • ای كسانى كه ايمان آورديد هنگامى كه به يكديگر قرض الحسنه داديد تا زمان معيّن پس آنرا  بنویسید.
  • لورم ایپسوم متنی است که ساختگی برای طراحی و چاپ آن مورد است

رکورد سنگنوردی بانوان ایران

رکورد سنگنوردی بانوان ایران

سه شنبه ۰۴ آبان ۱۴۰۰ 0 نظر 1237 بازدید


فرناز 14 سال است که عضو تیم سنگنوردی ایران است و برای اولین بار در سال 1385 به مسابقات جام جهانی چین اعزام شده و تبحرش در سنگنوردی باعث شده در همان سال به مسابقات آسیایی «ماکائو» نیز اعزام شود.

شرکت در مسابقات سنگنوردی کشورهایی چون چین، کره جنوبی، آذربایجان، ایتالیا، اسپانیا و اندونزی نیز در کارنامه ورزشی او دیده می شود. خانم اسماعیل زاده همچنین مدرک مربیگری درجه سه صعودهای ورزشی دارد و سال هاست که علاوه بر شرکت در مسابقات، با طراحی مسیر و داوری در رشته سنگنوردی فعالیت می کند.

دختر سنگنورد ایرانی در خرداد ماه 1393 در تهران توانست رقابتی دیدنی با حریفان آسیایی خود داشته باشد و با کسب مقام نخست مدال طلای بخش سرعت را از آن خود کند. این مدال ارزشمند تنها مدال طلای بانوان ایران در این دوره از مسابقات قهرمانی آسیا بود.

دختر عنکبوتی همچنین در سال 2014 مدال نقره آسیا در رشته سرعت بانوان در کشور اندونزی را از آن خود کرد و در حال حاضر با حد نصاب 9 ثانیه و 31 صدم ثانیه بر روی دیواره استاندارد 15 متری، رکورددار سرعت در تاریخ سنگنوردی دختران ایران است. در اردیبهشت ماه سال 1394 دختر عنکبوتی ایران با شرکت در مسابقات ایالتی کانادا و کسب مقام دوم با زمان 9 ثانیه و دو صدم ثانیه رکورد سرعت دختران ایران را بهبود بخشید.

کارشناسان مختلف ورزشی جهان به این دختر ایرانی لقب «بوگاتی» داده اند و اعتقاد دارند او مانند این خودروی بی نظیر، شتاب بالایی دارد و می تواند در یک چشم به هم زدن گازش را بگیرد و به خط پایان برسد و رقبایش را مات و مبهوت عکس العمل های خود کند. صدها هزار نفر کلیپ ها و فیلم های مسابقاتش در فضای مجازی را دنبال می کنند و صفحه اجتماعی او بیش از 10 هزار بیننده دارد.

فرناز اسماعیل زاده رکورددارسنگنوردی بانوان ایران


رکوردفرناز درموسسه ثبت رکوردهای ملی ایران رسما ثبت شد.فرناز اسماعیل زاده، دختر عنکبوتی ایران را بشناسید

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر
 
رکوردهای گینس
رکوردهای ورزشی-کشتی بانوان
رکوردهای بانوان
رکورد ورزشی
رکورد
رکورد ملی