• بچه های باران در مشهد مقدس گل کاشتند واین 19 نفر بچههای معلول جسمی حرکتی در اقدامی بینظیر ودر یک نیمروز توانستند قله هزار پله رودخان را بدون کمک فتح کنند. وحکم رکوردداری دریافت کردند.
  • ای كسانى كه ايمان آورديد هنگامى كه به يكديگر قرض الحسنه داديد تا زمان معيّن پس آنرا  بنویسید.
  • لورم ایپسوم متنی است که ساختگی برای طراحی و چاپ آن مورد است

رکوردصادرات به عراق

رکوردصادرات به عراق

سه شنبه ۰۴ آبان ۱۴۰۰ 0 نظر 860 بازدید

سال ۹۸ رکورد جدید صادرات به عراق به ثبت می‌رسد

در سال ۹۸ موانع تجاری با عراقی‌ها برطرف خواهد شد و امسال نیز رکورد صادراتی جدیدی با عراق به ثبت می‌رسد. به طوری‌که حجم صادرات با این کشور حدود ۲۰ میلیارد دلار می‌‌شود.

 یک‌شنبه اخیر هیات بلند پایه عراقی و با حضور عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق و اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور مهمان فعالان بخش‌خصوصی ایران بودند تا در سال ۹۸ فصل جدید تجارت با ایران را مورد ارزیابی قرار دهند.

آمارها نشان می‌دهد حجم مبادلات تجاری دو کشور ایران و عراق در سال ۲۰۱۸ افزایش داشته است. به طوری‌که سال ۹۷ حجم مبادلات اقتصادی ایران و عراق به ۱۳ میلیارد دلار در سال رسید که به گفته تجار ایرانی در سال ۹۸ این حجم از صادرات به ۲۰ میلیارد دلار می‌رسد. آیا حجم روابط فعلی ایران و عراق در خور ظرفیت‌های اقتصادی و توانایی‌های دو کشور است؟

تجارت با عراق ۴۵ درصد افزایش یافت

دبیر کل اتاق مشترک ایران و عراق درباره آینده تجاری این دو کشور به تجارت‌نیوز می‌گوید: براساس آمارهای به دست آمده طی ۱۲ ماهه سال ۹۷ صادرکنندگان ایرانی توانستند حدود ۲۰ میلیون تن و به ارزش ۹ میلیارد دلار کالا به عراق صادر کنند و این درحالی است که میزان قاچاق کالاهای صادراتی از سوی ایران به عراق حدود یک میلیارد دلار برآورد می‌شود.


 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر
 
رکوردهای ایرانی
رکوردهای ملی ایران
رکوردهای ملی-سیاسی-انتخاباتی-واردات-صادرات-تولید-م
رکورد
رکورد ملی