• بچه های باران در مشهد مقدس گل کاشتند واین 19 نفر بچههای معلول جسمی حرکتی در اقدامی بینظیر ودر یک نیمروز توانستند قله هزار پله رودخان را بدون کمک فتح کنند. وحکم رکوردداری دریافت کردند.
  • ای كسانى كه ايمان آورديد هنگامى كه به يكديگر قرض الحسنه داديد تا زمان معيّن پس آنرا  بنویسید.
  • لورم ایپسوم متنی است که ساختگی برای طراحی و چاپ آن مورد است

رکوردهای ملی ایران توسط همه ایرانیان

رکوردهای ملی ایران توسط همه ایرانیان

سه شنبه ۰۴ آبان ۱۴۰۰ 0 نظر 1330 بازدید

 
جنگ و رکوردهای ایرانی

هواپیمای فانتوم

شاید بتوان گفت ایرانیان در استفاده از هواپیماهای فانتوم یا همان اف-4 تبهر خاصی پیدا کرده‌اند. هواپیمای اف-4 فانتوم (فانتوم به معنای روح است) یک هواپیمای جنگنده/بمب افکن از دو سرنشینه و دو موتوره مافوق صوت و دوربرد است که توانایی عملیات در تمام شرایط آب و هوایی را دارد. یکی از بزرگترین برتری‌های فانتوم در جنگ‌های هوایی، شتاب بالای آن بوده‌است. این توانایی باعث می‌شد خلبان‌های متبحر حق انتخاب برای آغاز یک جنگ هوایی یا عقب‌نشینی از آن را داشته‌باشند. ایران در سال 1974 تعداد 209 فروند از این جنگنده را خریداری کرد که در جنگ 8 ساله‌ی تحمیلی نقش مهمی ایفا کردند. این هواپیما هنوز در نیروی هوایی 11 کشور از جمله ایران خدمت می‌کند. 

 آیا می‌دانید که ایران تنها کشوری است که توانسته با هلی‌کوپتر، هواپیمای دشمن را شکار کند؟


در طول جنگ 8 ساله‌ی ایران و عراق یا بهتر بگوییم اقصی نقاط جهان، ایرانیان به لطف خدا شگفتی‌های زیادی آفریدند که به به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

جنگ و رکوردهای ایرانی

آیا می‌دانید که بزرگترین عملیات هوایی قرن توسط خلبانان نیروی هوایی ارتش ایران انجام شده است؟ این عملیات به قدری پیچیده و هوشمندانه بود که عراقی‌ها بعد از دیدن هواپیماهای ایران خیال کردند هواپیماهای عراقی را دیده‌اند و برای ایرانیان دست تکان دادند. در این حمله بیش از 48 هواپیما و هفت فرند هلی‌کوپتر عراقی از بین رفتند. در این عملیات ایران هیچ خسارتی را متحمل نشد اما رژیم بعث تلفات بسیار سنگینی را متحمل شد.
آیا می‌دانید که ارتش ایران تنها ارتش دنیاست که توانست با استعداد تقریبی یک گردان تکاور (700 نفر) مقابل چند لشکر 34 روز مقاومت کند تا شهرهای ایران یکی پس از دیگری سقوط نکند؟ (حماسه گردان یکم تکاوران دریایی در 34 روز اول جنگ، خرمشهر)
آیا می‌دانید که ارتش ایران توانست با 3 فروند هلی‌کوپتر و جمعا 12 نفر جلوی پیشروی 3 لشکر عراق را در سرپل ذهاب بگیرد و مانع سقوط شهر شود. (حماسه قهرمانان هوانیروز در عملیات سرپل ذهاب)
آیا می‌دانید دوربردترین عملیات نجات دنیا توسط ارتش ایران و هوانیروز انجام شده است که طی آن هلی‌کوپترهای ما برای نجات خلبانان فانتوم که در عمق خاک عراق از هواپیما بیرون پریده بودند 35 مایل از روی دشمن عبور کرده، خلبانان فانتوم را پیدا کرده و مسیر بسیار خطرناک و طولانی را به سلامت بازگشته اند؟ (14 آذر 1359)
آیا می‌دانید که هواپیمای اف-14 ایران توانسته است در رکوردی بی نظیر با شلیک یک موشک 4 فروند هواپیمای متجاوز عراقی را منهدم کند؟
آیا می‌دانید که ایران تنها کشوری است که توانسته با هلی‌کوپتر، هواپیمای دشمن را شکار کند؟ (شکار هواپیمای میگ-21 توسط هلی‌کوپتر کبرای هوانیروز 20 بهمن 1364)
آیا می‌دانید ایران تنها کشوری است که توانسته است با موشکی که برای اهداف زمینی طراحی شده است (تاو) توسط کبرا چندین فروند هلی‌کوپتر عراقی در حال پرواز را شکار کند؟
آیا می‌دانید که خروج اضطراری (ایجکت) در هواپیمای فانتوم زمانی که از کار می‌افتد خلبان باید پروسه‌ی بسیار پیچیده و خطرناک خروج دستی از هواپیما را اجرا کند که به اصطلاح به آن bail out  می‌گویند و این رکورد تنها و تنها در جهان دستان مرحوم سرهنگ خلبان ارسلان مرادی است که در زمان جنگ به وقوع پیوسته است؟
آیا می‌دانید ایران تنها کشوری است که به تنهایی وارد جنگ شد اما از سی و چند کشور جهان اسیر گرفت؟

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر
 
رکوردهای متحورانه
ترینهای ایران وجهان
رکوردهای ملی-سیاسی-انتخاباتی-واردات-صادرات-تولید-م
رکوردها وتاریخ
رکوردهای فرهنگی مذهبی
رکوردهای فرهنگی هنری
ركوردهاي عجيب غريب
رکورد
رکورد ملی