• بچه های باران در مشهد مقدس گل کاشتند واین 19 نفر بچههای معلول جسمی حرکتی در اقدامی بینظیر ودر یک نیمروز توانستند قله هزار پله رودخان را بدون کمک فتح کنند. وحکم رکوردداری دریافت کردند.
  • ای كسانى كه ايمان آورديد هنگامى كه به يكديگر قرض الحسنه داديد تا زمان معيّن پس آنرا  بنویسید.
  • لورم ایپسوم متنی است که ساختگی برای طراحی و چاپ آن مورد است

رکورد 71 سال معلمی استاد حسین وحیدی

رکورد 71 سال معلمی استاد حسین وحیدی

سه شنبه ۰۴ آبان ۱۴۰۰ 0 نظر 1270 بازدید

گواهینامه رکورد ملی تدریس به خاطر ۷۱ سال معلمی

 

مراسم نکوداشت استاد حسین وحیدی، رکورددار تدریس ریاضیات در کشور، با دعوت از شاگردان قدیمی و جدید استاد برگزار شد.

مراسم نکوداشت استاد حسین وحیدی،  رکورددار تدریس ریاضیات در کشور، با دعوت از شاگردان قدیمی و جدید استاد برگزار شد.
 در این مراسم که با تلاش موسسه ثبت رکوردهای ملی انجام شد با اجرای برنامه‌هایی مانند مولودی خوانی، پخش گزیده‌هایی از فیلم و عکس‌های خاطره انگیز از زندگی استاد وحیدی و سخنرانی شاگردانش در باب شاخصه‌های اخلاقی و معنوی از استاد وحیدی قدردانی شد. در این مراسم از تمبر یادبود و گواهینامه رکوردملی این معلم زحمتکش رونمایی شد و پاکت‌هایی یادگاری با تمبر ممهور به مهر اداره پست و امضای  زنده و مهر شخصی استاد وحیدی به میهمانان اهدا شد.
استاد حسین وحیدی که در هشتم اسفند ماه سال 13044 در قزوین دیده به جهان گشود، بیش از 71 سال است که به شاگردانش ریاضیات تدریس می‌کند و در طول این دوره با سابقه افتخار تدریس به فرهیختگانی مانند شهید رجایی، دکتر فیاض، دکتر طائب و دکتر اعرابی را داشته است. تقدیرنامه‌های فراوان در سطوح مختلف، نشان از لیاقت‌های حرفه‌ای این استاد فرزانه دارد، به گونه‌ای که تاکنون سه وزیر آموزش و پرورش از ایشان قدردانی کرده‌اند. چاپ ده‌ها جلد کتاب کمک درسی نیز از دستاوردهای عمر پر برکت استاد بوده است.
 وی در مراسم نکوداشت خود گفت، نخستین سال‌های تدریسم را با آموزش به کودکان در مقطع اول دبستان شروع کردم و بدون اینکه هیچ آموزشی در این خصوص دیده باشم، در طول یک ماه توانستم خواندن و نوشتن را به طور کامل به بچه‌ها بیاموزم. وقتی از مدیر وقت دبستان خواستم که از کودکان آزمایش بگیرد و پیشرفت آنها را در طول یک ماه بسنجد به من گفت که هنوز خیلی زود است و باید حداقل تا سه ماه صبر کنیم، اما زمانی که اصرار من را دید، از بچه‌ها امتحان گرفت و از پیشرفت آنها تعجب کرد. یک سال شاگردانم اصرار کردند که مقطع دوم دبستان را نیز به آنها تدریس کنم و مدیر دبستان با این درخواست موافقت کردند.
 استاد وحیدی ادامه داد، چند سال بعد به تهران مهاجرت کردم و مدرک کارشناسی‌ام را در رشته ریاضیات کسب کردم. از آن سال به بعد تدریس را در رشته ریاضیات ادامه دادم و از آنها خاطرات بسیاری دارم.
 حتی برای یک لحظه هم تدریس را رها نکرده‌ام و به خاطر دارم زمانی که به کربلا یا مکه مکرمه سفر کرده بودم به افراد مشتاق تدریس می‌کردم.
استاد وحیدی در 66 سالگی پدر خود را از دست داد اما با حمایت‌های مادرش و تلاش و پشتکار به تحصیلات خود ادامه داد و شغل آموزگاری را که رؤیای آن را از کودکی در سر می‌پروراند به عنوان حرفه همیشگی‌اش انتخاب کرد. وی در این مورد به خبرنگار زندگی گفت ، عشق به آموختن و تدریس کردن از دوران کودکی با من بوداستاد حسین وحیدی

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر
 
رکوردهای ملی ایران
ترینهای ایران وجهان
رکوردداران ایرانی های ثبت شده درگینس
رکوردهای فرهنگی مذهبی
رکوردعلمی اموزشی
رکورد
رکورد ملی