• بچه های باران در مشهد مقدس گل کاشتند واین 19 نفر بچههای معلول جسمی حرکتی در اقدامی بینظیر ودر یک نیمروز توانستند قله هزار پله رودخان را بدون کمک فتح کنند. وحکم رکوردداری دریافت کردند.
  • ای كسانى كه ايمان آورديد هنگامى كه به يكديگر قرض الحسنه داديد تا زمان معيّن پس آنرا  بنویسید.
  • لورم ایپسوم متنی است که ساختگی برای طراحی و چاپ آن مورد است

همه رکوردهای یزد

همه رکوردهای یزد

سه شنبه ۰۴ آبان ۱۴۰۰ 0 نظر 1041 بازدید

 لینک

رئيس مرکز مديريت بيماريهاي غيرواگير وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکي

رئيس مرکز مديريت بيماريهاي غيرواگير وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکي در نشست دست اندرکاران مقابله با دیابت استان گفت: يزد همچنان رکورد دار شیوع ابتلا به بيماري ديابت در کشور است.
مهدوی افزود: ميانگين قند خون در افراد بالاي 20 سال در کشور 100 و در استان يزد 104 است.تولد نوزاد یزدی با وزن پنج کیلو و ۸۳۵گرم

فوق تخصص نوزادان در یزد گفت:

به روش سزارین متولد شده که چهارمین فرزند خانواده به شمار میرود.
دکتر نوری شادکام افزود:

علت سنگین وزن بودن این کودک ارثی است.
وی گفت:

رکورددار قبلی سنگین وزن ترین کودک، نوزادی از شهرستان سرایان بوده که وزن آن پنج کیلو و ۸۰۰گرم بوده است.
دکتر نوری شادکام اشاره کرد: در بدو تولد این نوزاد به دلیل تنفس تند در بخش نوزادان بستری شد که در حال حاضر مشکلی وجود ندارد و حال مادر و فرزند مساعد است.
یزد رکورد دار جام باشگاه‌های کتابخوانی
یزد رکورد دار جام باشگاه‌های کتابخوانی
مسئول برنامه‌های جنبی نمایشگاه کتاب یزد، استان یزد را رکورد دار جام باشگاه‌های کتابخوانی معرفی کرد.

به گزارش یزدی نیوزسلمان برقی در حاشیه برگزاری نمایشگاه کتاب یزد در جمع خبرنگاران ستاد خبری نمایشگاه با بیان اینکه تاکنون ۲۴ برنامه جنبی در نمایشگاه کتاب یزد اجرا شده است، اظهار کرد: هر صبح در نمایشگاه یک برنامه و هر عصر سه برنامه جنبی برگزار شده و چهار برنامه جنبی دیگر نیز در آخرین روز برگزاری نمایشگاه برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: سه رویداد مهم با هدف ترویج کتابخوانی در قالب برنامه‌های جنبی نمایشگاه برگزار شد که از جمله آنها می‌توان به برگزاری اختتامیه جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب اشاره کرد که این برنامه همزمان با پنجمین دوره در سطح کشوری برگزار شد و در آن روستای گردکوه مهریز به عنوان برگزیده برگزیدگان انتخاب شد.

برقی همچنین از برگزاری اختتامیه نخستین جشنواره تقدیر از مروجان کتابخوانی استان یزد در قالب برنامه‌های جنبی خبر داد و افزود: ۱۲ نفر در بخش‌های مختلف مورد تجلیل قرار گرفتند.

وی یادآور شد: سومین دوره جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان نیز با حضور سید آبادی نویسنده کودک و نوجوان برگزار شد.

برقی در مورد باشگاه‌های کتابخوانی نیز عنوان کرد: هزار و ۸۳۳ باشگاه با عضویت ۲۰ هزار کودک و نوجوان در سطح استان یزد فعال و در سامانه جام باشگاه‌ها ثبت شدند که این آمار در کشور رکورد دار است.
ركورد دار اهداي خون يزد در روز 9 مرداد با اهداي خون خود گفت:من فرزند انتقال خون هستم

به گزارش روابط عمومي انتقال خون يزد: همزمان با سالروز تأسيس انتقال خون ايران و روز ملي اهداي خون، يك اهداكننده مستمر يزدي كه بيش از 138 بار اهداي خون داشته است با اهداي خون خود اظهار داشت: من فرزند انتقال خون هستم. محمد کهنمویی اهداکننده مستمر یزدی حین اهدای خون، احساس رضایت، شادابی، سبکی و تازگی را از مواری عنوان کرد که پس از اهدای خون احساس می کند. وی گفت: بنده در سال 47 در سانحه تصادف دچار خونريزي شدم که اهدای خون یک شهروند باعث شد به زندگیم ادامه بدهم. وی با اشاره به این مطلب که هر سه ماه یک بار به عنوان یک اهداکننده مستمر یزدی مبادرت به اهدای خون مینمایم ادامه داد: پس از آن روز که به وسیله خون اهدایی به زندگی برگشتم تصمیم به اهدای خون گرفتم چرا که لمس کردم اهدای خون مساوی با اهدای زندگی است. کهنمویی ضمن تاکید بر افزایش فرهنگ سازی اهداخون در بین افراد جامعه، از اصحاب رسانه خواستار اطلاع رسانی در خصوص اهدای خون و فواید آن برای سلامتی شد. وی همچنین با اشاره به اينكه افراد خون بدهند تا خود و دیگران سالم بمانند اظهارکرد: خدا را شکر در این سالها مشکلی جمسمانی برایم پیش نیامده است. این اهداکننده مستمر به مناسبت روز نهم مرداد با اهداي گل و هداياي از پرسنل انتقال خون يزد تشكر و قدرداني نمود.
احسان شوق الشعرا ادامه داد: با وجود اینکه تایم نمایش فیلم نزدیک به 3ساعت هست اما مردم تا پایان فیلم، را دنبال می کنند و در حین پخش فیلم هیچ کس سالن را ترک نمی کند چون این فیلم از جذابیت بسیاری برخوردار است.

وی در ادامه به خصوصیت این فیلم اشاره کرد و افزود: فیلم محمد رسول الله از سمعی و بصری خوبی استفاده کرده و بهره بردن از صدای دالبی و تصویر برداری بسیار زیبا توانسته مخاطبین بسیاری را در سراسر کشور به سوی خود جذب کند.

مدیر سینما تک استان خاطر نشان کرد: جذابیت این فیلم جایی بیشتر نمود پیدا می کند که سانس این ساعت 12شب را نیز داشتیم و مردم تا ساعت 3یا 4صبح به تماشای این فیلم می نشینند و نکته جالب در مورد این فیلم این بوده که تا کنون که 10روز از اکران فیلم محمد رسول الله در استان می گذرد فردی به تنهایی3 بار این فیلم را تماشا کرده که این خود نشان از کیفیت بالای این فیلم و تلاش دست اندر کاران فیلم است.طی 24 ساعت گذشته شاهد بارش‌های پاییزی بسیار خوبی در اکثر استان‌های کشور به ویژه نواحی غربی و مرکزی بودیم.

بر اساس جدول میزان بارش‌های 24 ساعت گذشته، کرمانشاه با بارش 35 میلیمتری و ایلام با 26 میلیمتر بارش، رکورددار بیشترین میزان بارش در سطح کشورمان بوده‌اند و در این میان، تهران نیز با میزان بارش 20 میلیمتر در رتبه چهارم قرار دارد:

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر
 
ثبت رکورد
رکوردهای ایرانی
رکوردهای ملی ایران
رکورد ورزشی
رکورد
رکورد ملی